Dom jednorodzinny w Malcu – parter

Projekt urządzenia wnętrz w domu jednorodzinnym w Malcu – parter


 
Głównym pomieszczeniem na parterze jest salon. Jego funkcjonalną ozdobą został podwieszany kominek umieszczony pomiędzy dużymi szklanymi drzwiami na taras. Na podłogę dobrane zostały płytki drewnopodobne. W salonie stanęła obszerna, wygodna kanapa dla całej rodziny z oryginalnym stolikiem kawowym. Ściana z telewizorem została ocieplona drewnem, przełamanym miedzianymi listwami dekoracyjnymi. Przeciwległa do niej ściana pokryta została płytkami ceglanymi z ciemną fugą. Taki dobór kolorów i wykończeń pozwolił na uzyskanie przytulnej i ciepłej atmosfery.
 

 

 

 
Bezpośrednio z salonem sąsiaduje jadalnia, w której znalazł się stół dla 8-10 osób oraz otwarta kuchnia, w której inwestorzy wymarzyli sobie połączenie drewna z miedzianą mozaiką.
 

 

 
Z kuchnią sąsiaduje łazienka, w której znajduje się zarówno toaleta i umywalka jak też kabina prysznicowa typu walk-in, z której korzystać mogą także goście.
 

 

 
Mijając łazienkę przechodzimy do przedpokoju, w którym znalazło się wielkie lustro optycznie powiększające wnętrze, a naprzeciwko szafa z wygodnym siedziskiem. Wiatrołap oddzielony został przeszklonymi drzwiami od reszty domu, co pozwala na zminimalizowanie wpuszczania zimnego powietrza do wewnątrz.
 

 

 
Za przeszkleniem, znajduje się mała konsola z lustrem i schowkami na najpotrzebniejsze rzeczy.
 

 
Z przedpokoju wchodzimy do pomieszczenia pełniącego funkcję zarówno bawialni jak i pokoju gościnnego, w którym można także popracować. Na środku znalazł się narożnik z funkcją spania, pod oknem udało się wygospodarować obszar dla małego biura, naprzeciwko kącik do gier i zabaw, zarówno dla młodych domowników jak i ich gości.
 

 

 
Na parterze znajduje się także obszerna pralnia z pralką oraz suszarką, wyjściem na zewnątrz i dużą ilością miejsca do przechowywania. Ciekawym rozwiązaniem jest podwójny zsyp na pranie, które po wrzuceniu na pierwszym piętrze spada do odpowiedniego kosza na dole, z umożliwiając wstępną segregację np. na pranie kolorowe i białe.